התפתחות הילד – Focus by Medix

התפתחות הילד - מעטפת כוללת

התפתחות הילד מתייחסת לסדרת השינויים המתרחשים ביכולות הפיזיות, הקוגניטיביות, הרגשיות והחברתיות של הילד לאורך זמן. מרגע הלידה, ילדים מתחילים ללמוד ולהתפתח בקצב מדהים, כאשר כל חוויה חדשה מעצבת את התפתחותם העתידית.

התפתחות גופנית כרוכה בצמיחה והתבגרות של הגוף ואיבריו, כולל המוח. זה כולל שינויים בגודל, בכוח ובמיומנויות מוטוריות כגון זחילה, הליכה וריצה. התפתחות קוגניטיבית מתייחסת לתהליכים המנטליים הכרוכים בלמידה, פתרון בעיות וקבלת החלטות. זה כולל התפתחות שפה, זיכרון, קשב ותפיסה.

התפתחות רגשית מתייחסת לדרכים שבהן ילדים לומדים לנהל את רגשותיהם ולהביע את עצמם. זה כולל פיתוח תחושת עצמיות, למידה לווסת את רגשותיהם ובניית מערכות יחסים עם אחרים. התפתחות חברתית כוללת את היכולת ליצור אינטראקציה עם אחרים ולנווט במצבים חברתיים. זה כולל ללמוד לתקשר, להכיר חברים ולהבין נורמות וציפיות חברתיות.

כל תחומי הפיתוח הללו קשורים זה בזה, וכל שלב בפיתוח מתבסס על השלב הקודם. לדוגמה, התפתחות גופנית מספקת את הבסיס להתפתחות קוגניטיבית וחברתית, בעוד שהתנסויות חברתיות עוזרות לעצב את ההתפתחות הרגשית.

הבנת התפתחות הילד חיונית להורים, מטפלים ומחנכים, שכן היא עוזרת להם לספק את הסוג הנכון של תמיכה וגירוי שילדים צריכים כדי לשגשג. על ידי מתן הזדמנויות לחקר, משחק ולמידה, מבוגרים יכולים לעזור לילדים למצות את הפוטנציאל שלהם ולבנות בסיס חזק להצלחה עתידית.

הילדים שלנו הם הדבר היקר לנו ביותר, ואנו רוצים לעשות עבורם הכל, על מנת לאפשר להם לתפקד ולהתנהל בצורה נורמטיבית כך שיצליחו בכל סביבה בה הם חיים. עבור אלו מהילדים שאולי מתקשים בכך – הקמנו במדיקס, בסניף מודיעין החדש – את "FOCUS BY MEDIX".

קשיים תפקודיים על רקע התפתחותי יכולים לבוא לידי ביטוי בדרכים שונות: קשיי משחק, קשיים בדיבור, קשיים בתפקוד החברתי, קשיים בתפקוד המוטורי תנועתי, קשיים התארגנות ופיתרון בעיות, קשיי תכנון, קשיים בכתיבה, קשיי קשב וריכוז ועוד….

Focus הוא מרכז חדש המטפל בכל הקשור לעולם התפתחות הילד והוקם בדיוק עבור מטרה זו !

בFocus יוכלו הילדים לקבל מגוון שירותים הקשורים לתחום, על ידי אנשי צוות מוכשרים מנוסים ומקצועיים, העובדים ביחד, כצוות – ללוות ולתמוך בילדכם.

בFocus אנו רואים חשיבות עליונה להעניק לילד ומשפחתו טיפול שיאפשר לילד להשתלב בצורה אופטימלית ועצמאית בפעילויות השונות בחייו.

בFocus נתאים לכל ילד את הטיפול והתמיכה האופטימלית שיאפשרו השתתפות מיטבית בסביבות החיים השונות.
ולכן שמנו לנו כמטרה להעניק טיפול מקצועי, פרטני או קבוצתי, ברמה של רפואה פרטית, בסביבה תומכת ונעימה ובזמינות גבוהה והקשבה לצרכי הילדים ולא פחות חשוב מכך – צרכי ההורים והמשפחות.

הטיפול בFocus הוא בשיתוף פעולה עם ההורים ועם הצוות החינוכי במידה וידרש, ומוענק ע"י אנשי מקצוע בעלי ניסיון רב המסוגלים להכיל בצורה מקצועית כל אחד מהילדים.

אנו מאמינים כי הנגשת הטיפול הרב מקצועי תחת קורת גג אחת לתושבי מודיעין והסביבה תתרום לשיפור קשיי התפקוד אצל כל ילד וילד שיגיע למרכז.

אצלנו ה-Focus כולו הוא על ילדכם.
נשמח לראותכם בפוקוס מבית מדיקס